Jak kupić obraz jako lokatę kapitału?

Jak kupić obraz jako lokatę kapitału?

Obrazy cieszą się ogromną popularnością. Nie są przy tym postrzegane wyłącznie jako ozdoba salonu lub sypialni. Coraz częściej mówi się o nich również jako o bezpiecznej lokacie kapitału.

Obraz jako inwestycja

Może się wydawać, że bez trudu znajdziemy bezpieczniejsze sposoby na lokowanie kapitału niż inwestowanie w dzieła sztuki. Te ostatnie mogą przecież zostać nam ukradzione, a do ich uszkodzenia, a co za tym idzie – obniżenia w znaczącym stopniu ich wartości – dochodzi często przez przypadek, tylko dlatego, że nie obchodzono się z nimi właściwie. Nie da się jednak ukryć, że mają one również wiele zalet. Z biegiem czasu ich wartość rośnie, nie tracą na znaczeniu nawet w czasach destabilizacji gospodarczej, dziś przy tym mamy dostęp do wielu rozwiązań zmniejszających ryzyko ich utraty. Oczywiście, nie o każdym obrazie można mówić jako o takim, który sprawdza się jako lokata kapitału. Nie da się więc uciec od pytania o to, jak kupić obraz (sprawdź tutaj), aby tego nie żałować. Na szczęście, odpowiedź na nie wcale nie jest szczególnie trudna.

Aukcje dzieł sztuki

Choć w posiadanie obrazu można wejść dziś na wiele sposobów, a sami sprzedawcy chętnie deklarują, że mogą nam zaproponować dzieła najwyższej klasy, to właśnie obecnie mamy do czynienia z prawdziwym rozkwitem domów aukcyjnych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wiele ze wspomnianych możliwości tylko teoretycznie może być określanych jako warte analizy. W rzeczywistości to aukcje internetowe okazują się rozwiązaniami o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dom aukcyjny troszczy się nie tylko o ich prawidłowy przebieg, ale i o to, aby pojawiały się na nich jedynie wartościowe dzieła sztuki. Ich autentyczność gwarantuje swoim autorytetem, a choć i w tej branży mamy do czynienia z podmiotami bardziej i mniej solidnymi, tych ostatnich nie jest wcale dużo. Same aukcje są przy tym organizowane w oparciu o czytelne zasady, każdy ich uczestnik ma przy tym takie same prawa i obowiązki. Wszystko to sprawia, że zakup obrazu okazuje się zadaniem znacznie łatwiejszym niż można byłoby tego oczekiwać.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa